Turnaj babytenistů

V tenisovém areálu T.J. Sokol Uherském Brodě se 10. 8. 2024 konal druhý letošní turnaj babytenistů, který se těšil historicky nejvyšší účasti. Skvělé počasí přilákalo celkem 28 mladých hráčů.

Na začátku turnaje obdržel každý účastník tlumítko a omotávku, což přispělo k většímu pohodlí a lepšímu výkonu na kurtu. Hráči byli rozděleni do sedmi skupin, kde se utkali ve vzájemných zápasech, přičemž každý zápas se hrál na 4 vítězné gemy. Po zápasech ve skupinách vznikl pavouk hlavní soutěže a útěchy.

Ve finálovém zápase se utkali Mihálik Jakub a Šimeček Tobiáš reprezentující TK Zlín. Vítězné klání ovládl Mihálik 4:0. Oba finalisté předvedli úžasný tenis a za své výkony si zaslouží velkou pochvalu. Útěchu vyhrála Melecká Emma z Tenisového klubu Bílovec. Každý z hráčů obdržel diplom a medaili, přičemž první čtyři nejlepší si odnesli i pohár a sladký balíček.

Turnaj proběhl v soutěživé, ale přátelské atmosféře, kdy si mladí tenisté mohli vyzkoušet své dovednosti a získat cenné zkušenosti. Samozřejmostí byl skvěle připravený bufet, který dětem zajišťoval občerstvení po celý den.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci této akce. Velké díky patří Tělovýchovné Jednotě Sokol Uherský Brod, správcům areálu, předsedovi a rozhodčím. V neposlední řadě děkuji rodičům, že své děti vedou k bílému sportu a podporují je v jejich tenisových začátcích. Bez jejich úsilí a oddanosti by český tenis nikdy nebyl tak úspěšný.